Сьогодні 28 жовтня 2020 року відбулися урочистості пов'язані з 76 річницею визволення України від фашистських загарбників

Головна - Новини - Події - Сьогодні 28 жовтня 2020 року відбулися урочистості пов'язані з 76 річницею визволення України від фашистських загарбників
28.10.2020

Щорічно 28 жовтня на державному рівні відзначається День визволення України від фашистських загарбників. Свято встановлено «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні» згідно з Указом Президента України «Про День визволення України від фашистських загарбників» від 20.10.2009 року №836/2009. 

В ході Другої світової війни саме на території України відбувалися ключові битви за визволення Європи, та України зокрема, від фашизму.

Перші населені пункти України на східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 року. Остаточне визволення українських земель почалося в ході Курської битви (5 липня – 23 серпня 1943 року). 23 серпня війська Степового фронту звільнили Харків. Протягом вересня-жовтня 1943 року тривала героїчна битва за Дніпро, уздовж якого німці намагалися створити неприступну лінію стратегічної оборони. Кульмінацією битви за Дніпро стало визволення Києва від гітлерівців.

Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави.

У День визволення України від фашистських загарбників відбуваються вшанування ветеранів та полеглих у війні, а також населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

76 років відділяє нас від тих днів, коли Україна була звільнена від нацистських  загарбників, та скільки б не пройшло років і десятиріч, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством.

З нагоди 76-ї річниці визволення України від нацистських загарбників сьогодні у Чуднові відбулось урочисте покладання квітів до обеліску Слави.

У ході заходу були присутні голова районної ради Павло Домашенко, голова райдержадміністрації Олександр Хомич, та в.о. Чуднівського міського голови Сергій Костяков, представники районної організації ветеранів, працівники державних установ та організацій, громадськість.

Усіх, хто загинув у роки Другої світової війни, визволяючи рідну землю від фашистських загарбників, учасники мітингу вшанували покладанням квітів, які покладалися до всіх пам’ятників та пам’ятних знаків Чуднівської громади, пов’язаних з героїчним минулим.

Присвячено цій даті і відкриття пам’ятника на братській могилі воїнів, які загинули за визволення Чуднівщини від нацистських загарбників у січні 1944 року, яке відбулось сьогодні у селі Короченки.

Саме на цьому місці поховані 28 воїнів, які своєю жертовністю захищали наш край. Їхні тіла не були перепоховані, тому на цьому місці встановлено даний монумент.

  У відкритті пам’ятника взяли участь представники міської ради, представники районної ради, представники райдержадміністрації, представники районної організації ветеранів, місцеві жителі.

 Живий свідок тих трагічних подій Ганна Степанівна Шовтюк розповіла присутнім страшні деталі.

 Освячення пам’ятника здійснив настоятель місцевої громади св. Івана Богослова УГКЦ отець Степан Вавричин.  

  Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих та поклали квіти до монумента.Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів.

Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні.

 

  

 

← Повернутися назад