Про проведення Конкурсу

 

 Секретаріат Української асоціації районних та обласних рад інформує щодо проведення Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади»:

 

Починаючи з 2014 року, як реформа органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади стартувала, отримавши офіційне обрамлення в однойменній Концепції, вдалося досягти позитивних результатів, зокрема, дякуючи підтримці населення.

Безперечною запорукою успіху впровадження великих соціальних змін у країнах молодої демократії, й не тільки, стало їх широке сприйняття громадянами. Розуміючи реальні переваги від нових форм взаємодії з державною чи обраною ними місцевою владою, людьми така тематика виноситься на рівень дискурсу.

У свою чергу, наступним елементом у логічному ланцюгу є вплив суспільної думки на центральні органи державної влади, що координують та нормативно забезпечують реформи. Для останніх – це сигнал, що оповіщає про необхідні наступні кроки.

Можна припустити, що слабкість такого сигналу уповільнила розвиток децентралізації в Україні, особливо у частині створення інституційно-спроможних виконавчих комітетів при районних та обласних радах. Але, все ж таки, присутність зазначеного сигналу дозволила досить швидко та без особливо-складних проблем розпочати створення обєднаних територіальних громад з серйозними фіскальними та адміністративними повноваженнями.

Повертаючись на початок, варто зазначити, що основоположним фактором у формуванні суспільної думки є діяльність засобів масової інформації та каналів комунікації. Саме завдяки мас-медіа, у переважній більшості випадків, люди дізнаються про останні події в житті країни, свого регіону чи своєї громади.

Як показують соціологічні дослідження станом на 2017 рік, добре знають про децентралізацію майже 20%, чули про неї майже 62%, а не знають – 18%. До 2017 року ситуація з обізнаністю була гіршою.

Себто сьогодні важливим завданням як Асоціації, так і її спільноти – стимулювати роботу ЗМІ стосовно створення актуальних матеріалів на тему децентралізації, підвищуючи рівень інтересу про цей процес у громадян.

Треба зазначити, що цьогоріч схожі тези були підтримані на Всеукраїнській нараді-семінарі для представників органів місцевого самоврядування, що відбулася у Затоці та закріплені у головному документі заходу – Резолюції.

Одним з дієвих механізмів популяризації серед преси теми децентралізації є Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади», що проводиться з 2016 року.

Організовує зазначену ініціативу Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки Ради Європи.

Конкурсна комісія оцінює роботи за жанрами та формами комунікаційних каналів: публікації у мережі інтернет, друковані засоби, радіо та відеоматеріали. Переможці отримують грошові призи, а також змогу відвідати розвинені європейські країни, ознайомившись з системою роботи державних представництв та міжнародних організацій.

Зважаючи на важливість піднятого питання, звертаємося зі щирим проханням підтримати конкурс. Зазначимо, що участь у Конкурсі можуть брати регіональні та місцеві ЗМІ незалежно від форми власності.

Звертаємо увагу, що заявки приймаються до 20 грудня 2018 року. Тож щире прохання розпочати роботу у зазначеному напрямку якнайшвидше.

Уся необхідна інформація про Конкурс додається.

 

Додаток 1 – посилання на необхідну для висвітлення інформацію – http://uaror.org.ua/?p=17853

 

 

Додаток 2 – буклети про Конкурс.

 

 

Файли до розділу: