Сільське господарство

ГоловнаЧуднівський район → Сільське господарство

Чуднівський район – аграрний. Сільськогосподарською діяльністю займається 30 сільськогосподарських підприємств, в тому числі 7 фермерських. Загальна площа сільськогосподарських земель по всіх  товаровиробниках  складає 70,0 тис.га, в тому числі 62,2 тис. га ріллі. Площа ріллі сільськогосподарських  підприємств складає 42,2 тис.га.

 Пріоритетним напрямком  сільськогосподарського виробництва є вирощування рослинницької продукції : зернових, хмелю та кукурудзи на зерно.

За роки існування району у 2010 році досягнуто найвищий показник намолоту зерна – 146,2 тис.тонн.

Найпотужнішими сільськогосподарськими підприємствами району є ТОВ «АТК» (смт.Любар), яке орендує земельні паї площею 10,2 тис.га, що становить 24% загальної площі ріллі сільськогосподарських підприємств. В його структурі посівної площі  20% складають зернові без кукурудзи, 64% культур на зерно і 12% картоплі і овочів.

Для зберігання  та своєчасного і якісного забезпечення населення овочевою  продукцією в с.Краснопіль ТОВ «АТК» у 2008 році введено в дію овочесховище,  площа якого складає 3 тис.м2, ємкістю 25 тис.тонн.

 ТОВ «Аграрний фонд Терещенка» с.Троща має в користуванні 6,6 тис.га ріллі, із яких 65% займають зернові.  У 2010 році ТОВ «Аграрний фонд Терещенка» введено в експлуатацію  зернове господарство:  зерносушку, 2 ангари для зберігання зерна площею по 1080 м2 кожний і ємкістю біля 2 тис.тонн. Крім того, за новою технологією зберігання зерна проводиться в силобегах.

Одним із потужних виробників зернових є  ТОВ «Нібулон» с.Тютюнники,   в землекористувані якого  знаходиться 3,8 тис.га. В поточному році  в смт.В.Коровинці розпочато будівництво потужного зерноелеватора ємкістю 66 тис.тонн, яке планується завершити до 15  жовтня цього року.

В галузі  тваринництва  сільськогосподарські підприємства спеціалізуються  на виробництві молока та мяса.

Найпродуктивніше, племінне стадо худоби утримується в ТОВ «Короченське».

На його балансі з поступовим нарощуванням знаходиться 90 голів корів червоно-рябої української породи. Річний  валовий надій становить 367 тонн, середньорічний  надій на корову складає 4087 кілограм. На 100 корів  отримано 85 телят приплоду.